menstruatsioon 03.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mulle teeb muret minu tsükkel.
Kunagi oli minu tsükkel 33 päeva, üsna regulaarne, neist 5-l päeval tuli verd.
2001 aastal juuni diagnoosti mul endometrioos. Tehti laporoskoopia millele järgnes 6 kuud zoladex süste. Tsükli taastamisek kulus 85 päeva kuhu kuulus ka 10 päevane kuur Proverat. Tsükkel taastus veebruaris 2002 ja juba 2002 aastal mais avastati mul jälle midagi munasarjades ja laporoskoopial selgus, et jälle endometrioos. Järgnes uus kuur 3 kuud zoladexi ja tsükli taastumiseni kulus 88 päeva kuhu mahtus ka 2 kuuri Proverat kuna tsükkel ei tahtnud taastuda. Tsükkel taastus oktoobri lõpuks, tsükkel 40 päeva. Verd tuli ainult 2 päeval. Järgmine tsükkel 29 päeva oli jälle ilusti tsükkel olemas ainult, et verd tuli jälle 2-l päeval. Umbes 1 nädala pärast hakkas vähesel määral määrima vereseguse voolusega. Lugesin kuskilt, et sellisel juhul tuleks teha rasedustest, et kindlaks määrata ega ei ole tegu rasedusega.
Tegin testi ja tuli 2 triipu. Olin muidugi väga õnnelik. Kahjuks ei saanud ma kuigi kaua rõõmu tunda, kuna määrimine ei lõppenud ja otsustasin pöörduda arsti vastuvõtule. Selgus, et tegu on emakavälise rasedusega (kahtlus emakakaelas). Tehti puhastus kuid paari päeva pärast kutsuti mind tagasi kuna progesteroon oli ikka kõrge ja avastati, et rasedus on hoopis munajuhas. Tehti laporoskoopia kus eemaldati vaskpoolne munajuha, mis oli juba lõhkenud ja enamus munasarjast kus oli tegemist mingitlaadi tsüstiga. Selgus, et sel korral ei olnud tegu endometrioosiga kuid mulle määrati lihtsalt 3 kuud beebipille Harmonet.
Tablettide võtmise lõpetasin aprillis. Tsükkel on peale seda ikka väga ebaregulaarne: I - 34; II - 24; III - 28; IV - 36 päeva ja verd tuleb ikka maksimaalselt 2 päeval (kui algab teisipäeva õhtul siis neljapäeva õhtuks on juba kõik) ja üsna väheses koguses. Olen kuskilt lugenud, et vähemalt 3 päeva peaks toimuma veritsus siis peaks kõik korras olema. Kuna minul on ainult 2 ja väga vähese vereeritusega päeva siis olen pisut mures, kas see võib olla ka takistuseks rasestumisele mida nüüd ei ole minuga juhtunud kuigi olen üritanud seda alates päevast kui lõpetasin tablettide võtmise.

Tänan juba ette vastuse eest.

Murelik

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Vähene vereeritus menstruatsioonide ajal ei ole takistuseks rasestumisele.
Nüüd, kui Teil on plaan rasestuda, soovitan mõõta hommikuti basaaltemperatuuri (s.o. rektaaltemperatuur). Ovulatsiooni perioodil tõuseb temperatuur 0,3-0,5C, s.t. tavaliselt kuni 36,9-37C-ni ja jääb kõrgeks kuni järgmise menstruatsioonini. Soodsaim aeg rasestuda on siis esimestel kõrgema temperatuuriga päevadel . Kui temperatuur tsükli keskel ei tõuse, siis järelikult ovulatsiooni ei toimunud. Kui Teil on selline temperatuuri mõõtmise kõver olemas, saab arst otsustada, kas on vajalik ovulatsiooni indutseerimine tablettidega või mitte. Arvan, et edasisteks uuringuteks ja ka ravi planeerimiseks vajate naistearsti konsultatsiooni.
dr. Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

menstruatsioon

Kason võimalik menstruatsiooni mõned päevad edasi lükata või vähendada vereeritust menstruatsioon ajal?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Menstruatsiooni on võimalik edasi lükata pillidega või gestageene sisaldavate tablettidega. Selgituste ja retsepti jaoks peaksite naistearsti poole pöörduma vähemalt 2 nädalat enne oodatavat ...

Loe edasi

emakakaela haavand

tere,
mure selline.mul kõrvetati hiljuti haavandit.nüüd on nädal läinud menstruatsioon üle. kas see on normaalne või peaksin minema uuesti vastuvõtule.rase ma olla küll ei tohiks.
ette tänades ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Peale emakakaela haavandi koaguleerimist on võimalik tsüklihäire tekkimine, s.t. menstruatsioon võib hilineda.
dr. Seemen

Loe edasi

Menstruatsioon

Lgp. Dr. Seemen,

Kuidas on võimalik edasi lükata menstruatsiooni (lõunamaa puhkuse tõttu)?

Rasestumisvastaseid tablette ei kasuta.

Ette tänades,

A

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Menstruatsioonide edasi lükkamiseks on 2 võimalust. On võimalik hakata võtma pille reisile eelneva menstruatsiooni 1. päevast või siis lükate saabuv menstruatsioon edasi teist tüüpi hormoontablettidega. ...

Loe edasi

mure

Tere!olen 14 paari kuu pärast 15 ja mul pole veel päevad alanud...mida teha?vahete vahel esineb voolus ja on allpool valud....
ette tänades...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Esimene menstruatsioon algab kõige sagedamini 12-15 aasta vanuses. Valgevoolus ja pingetunne alakõhus viitavad sellele, et peatselt algab esimene menstruatsioon.
dr. Seemen

Loe edasi

menstruatsioon

Tere!
Mul esineb tükilisi menstruatsioon. See tähendab, et verega koos tuleb ka selliseid ``tükke``. Kas see on normaalne?
Tänan
Maime (16)

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Maime!
Koos menstruaalverega eritub ka emaka limaskesta tükikesi ja lima, see on normaalne.
Naistearst G.Litter

Loe edasi

menstruatsioon

Tere!

Kasutasin antibeebipille 3 aastat. Peale seda oli menstruatsioon paar kuud normaalne, siis tekkisid suuremad vahed (2-3 kuu kõikumised, kuigi pruunikas-punast eritist tuli küll nii 1-2 ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kui menstruatsioon lähimate kuude jooksul ise ei reguleeru, võiks tsükli regulatsiooniks kasutada progestiine 10 päeva enne oodatavat menstruatsiooni ( 3 kuud) või hakata kasutama pille.
dr. ...

Loe edasi

menstruatsioon

Tarvitasin pille Logest umbes aasta. Nüüd otsustasin pillide võtmise lõpetada pärast viimast menstruatsiooni. Millal peaks nüüd päevad algama, kas samal ajal kui tavaliselt või veidi hiljem?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Menstruatsioon algab tavaliselt 28-30 päeva pärast ( viimase menstruatsiooni I päevast lugedes).
dr. Seemen

Loe edasi

menstruatsioon ja seks

Kas pahade päevade ajal võib seksida?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kui veri vahekorra ajal teid ei häiri, on kõik OK.
dr. Seemen

Loe edasi

Postinor

Võtsin Postinori ja menstruatsioon algas kaks nädalat varem (eelnevate Postinori kasutamiste ajal normaalsel ajal). Kas võis olla tegemist lihtsalt verejooksuga (5 päeva) või oli see tõesti mentruatsioon ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
3-5(7) päeva peale Postinori võtmist tekib sageli veritsus, mis ei ole menstruatsioon, vaid emaka limaskesta reaktsioon sellele hormoontabletile.
Menstruatsioon tuleb oodatud ajal või ...

Loe edasi

Sünnitusjärgne menstruatsioon

Tere!Kuivõrd ma peaksin muret tundma selle üle, et minu esimene sünnitusjärgne menses oli sisuliselt "klompjas"-tükiline (10 kuud tagasi sünnitasin). Millele see võib viidata?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Ärge muretsege,see klompjas-tükiline menstruatsioon on kaunis tüüpiline sünnitusjärjsele esimesele menstruatsioonile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi