mure tablettidega 01.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutan 3a. Femodeni. Aegajalt on ikka mõni tbl. ununenud, pole hullu midagi olnud. Kuid nüüd unustasin esimese nädala 5-nda tbl. võtta (võtsin järgmine hommik, ~14 tundi hiljem), häda edasi - unustasin ka 6-nda õigel ajal võtta, selle võtsin siis 7-nda päeva varahommikul ja 7-nda õigel ajal, st tavalisel, oma õhtusel ajal. Aga ma olin mingis kõhutõves, nii, et 7-ndal päeval oli kõht korrast ära, mitte just vesilahti, aga ~3 korda päevas. Vahekorras olin enne unustamist, st. tabletivõtmise 3-ndal päeval, pärast ei ole olnud.Kui suur on sel puhul risk rasestuda? Ja öelge palun ka seda, et kui mul südamearst diagnoosis stenokardia ja kõrge kolesterooli (olen 33a), kas tohingi enam tablette kasutada. Kui ei, kas nt. spiraal (hormoon) sobib rohkem

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Tõenäosus, et olete rase on väike, kuna te pole ju vahekorras olnud kui olite tabletid unustanud. Nüüd aga peate kuni menstruatsioonini kasutama lisaks kondoomi. Kuna teil on kolestesrtool kõrge, siis risk veresoonkonna haigustele on tõusnud, pille sel juhul ei soovita võtta. Sobilikum oleks emakaõõne spiraal. Dr.Kadastik