sügelus jalgevahel 29.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

sünnitusest on 6 päeva möödas,veritsus on ilusti vähemaks jäänud ja kõik muu on ka korras kuid häbememokkade vahelt sügeleb juba paar päeva.On see normaalne hormoonidest tingitud sügelus või märk seenest, päev enne sünnitust leiti mul soor ja sain korra ka küünalt kasutada.
Tänan ette

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Sügeluse põhjuseks on ilmselt tupe ja välisgenitaalide seenpõletik. See probleem on just sagedamini raseduse ajal ja ka sünnitusjärgsel perioodil.
Abi on Clotrimazol-kreemist ja samuti tupekuulidest. Kui raseduse ajast on järele jäänud seenpõletiku raviks tupekuule, kasutage neid.
dr. Seemen