emakakaela konistasioon 27.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen väga mures!!

Kevadel tehti emakakaela konistatsioon.Kahe kuu möödudes pärast oppi tehti korduv analüüs ja analüüs näitas ikka PAP lll Cin ll ,mis oli ka enne operatsiooni
minekut !??
Arst arvas,et mõnikord ongi nii,et koed ei ole veel taastunud,käskis sügisel teha uued analüüsid(sept.)Et siis vaatame ja mõtleme midagi...
Mind üllatas ,selline vastus.Kas selliste juhtumite korral ei olegi teada järgnevad tegevused?
Kummitab küsimus ,et miks on ikka analüüsi vastused endised ?Kas
emakakaela konisatsiooni operatsioon on selline ,, pime" op.katse-eksitus meetodil ,et kas õnnestub või mitte ja keegi ei garanteeri midagi ?
Ometi ütles arst ,et see on nii kerge ja tavaline op.samal päeval sai ju kojugi
ja op.kestis 10.min.
Kas nüüd võetakse jällegi tükike või kogu emakas....?

Kas peaksin ma hoopis pöörduma setsialisti-onkoloogi poole ?
Olen noor naine ja väga paanikas oma tuleviku pärast.
Viimasel ajal on suurenenud voolus ja kubeme juures valu (seda 2kuud),mida
arst ei osanud kommenteerida.
Olen üldiselt hoolikas arsti juures käia ja oma arsti kaarti lehitsedes leidsin,et 3 aastat tagasi oli minu Pap analüüs PAP ll,siis ei teavitanud arst mulle sellest,kas see ei olnud juba ohu märgiks.Kui mikk tee on Pap lll vähini....?
Kas oleks võimalik rohkem teavet selle kohta.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie mure on mõistetav. Teil on õigus, olete hetkel (liigselt) ärevuses.
Kui vana Te olete? Kas olete sünnitanud?
Sellest sõltub ravitaktika kudede (emaka kaela) eemaldamise ulatuse osas.
Reserveerige arsti vastuvõtule uus aeg, septembriks. Vajate nõustamist.
Radikaalseid operatsioone jõuab alati teha. Enne igat operatsiooni võite paluda selgitust Teile arusaadaval moel.
Arvan, et PAP analüüs tuleb korrata ja valida ravitaktika. Kas Teil on ka tehtud onkoviiruse HPV analüüs? Kui arst ei saa seda rahapuudusel võtta, paluge osatasumise võimalust, 272.-.
Onkoloogid on eriarstid, kes tegelevad diagnoositud vähi ravimisega.
Teil ei ole hetkel vähi diagnoosi.
Emakakaela vähk on (PAP IV) ja PAP V.