sõlmeke 27.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen 33 aastane naine,kahe lapse ema.Probleem algas siis kui paigaldati spiraal.Kohe peale paigaldamist tekkis väike roostene määrimine,nüüd on möödunud mitu aastat,aga arst ei oska selle kohta midagi arvata,mingeid valusid mul ei ole.Nüüd paar viimast aastat tekib väikeste häbememokkade peale aeg ajalt pisikene sügelev sõlmeke või on see mingi punn.Vahel on kuu või kaks vahet ja siis tuleb jälle.Väga ebameeldiv on olla , kui jalgevahel kogu aeg kiheleb.Olen näidanud ka arstile,tema soovitas tupe kreemi.Tol korral vist aitas,aga miks need tagasi tulevad.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Aeg-ajalt tekkiva sügeleva sõlme põhjuseks võib olla herpes- infektsioon. Herpes-infektsioon ägeneb just organismi vastupanuvõime languse korral (stress, põetud haigus, dieet jm.). Soovitan seega uurida herpese suhtes. Kui on mitmeid häirivaid momente, mis seotud just spiraaliga, siis soovitan kaaluda selle eemaldamist.
dr. Seemen