ZINNAT 25.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

KAS SELLE RAVIMIGA SAAB RAVIDA SELLIST PÕLETIKU NAGU BARTHOLINI NÄÄRMETE PÕLETIK?POLE KINDEL,ET KIRJUTASIN BARTHOLINI ÕGESTI.MIS ON LYME,I TÕBI?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Zinnat on antibiootikum ja sobib ka Bartholini näärme põletiku raviks ( kui arvatav tekitaja on näiteks E.coli ) Kasutades antibiootikumi peaksite siiski võtma ühendust ka oma raviarstiga, sest vahel on vaja täielikuks ja kiireks paranemiseks vajalik mädakoobas avada. Lyme tõbi on puukborrelioos , so. nakatunud puugi poolt tekitatud haigus.
Tervitades Aire Sekavin