Kusepidamatus 21.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Paar kuud tagasi kaisin arsti juures iga-aastasel kontroll-visiidil.
Kuna ma pole kunagi vitamiine ega mineraale v6tnud (olen 33-aastane ja mainisin, et meil on lapse muretsemine plaanis), siis soovitas arst mul hakata kaltsiumi ja folic hapet v6tma hakata.
Mure on selline: paari nadala parast hakkas mind sagedane urineerimine hairima. Tihti ei onnestu rohkem kui tilgake valja pigistada, aga on selline tunne, et peab kohe-kohe WC-sse minema.
Uriinis olen ka tahele pannud valget ainet.
Vere- ja uriiniproov on normaalsed.
Kas v6ib tegu olla kaltsiumi yle-manustamisega?
S66n tervislikult, v6ib-olla isegi liiga tervislikult.
Ette tanades,
Murelik

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kaltsiumi üleannustamine ei põhjusta eluohtlikke seisundeid organismis. Väga suurte annuste korral võib olla harvadel kordadel esineda sage urineerimine, isutus, kõhukinnisus, luuvalud. Seega teie kaebus võiks olla tingitud kaltsiumi üledoseeerimisest.. Kuna te sööte väga tervislikult, leian et ei pea küll midagi juurde võtma ene planeeritud rasestumist.. Kui olete rasestunud, siis võiks juurde võtta looduslikke vitamiine 2 kuuri raseduse ajal. Spetsiaalselt rasedatele mõeldud vitamiinid sisaldavad teile kõik vajalikud ained. Raseduse ajal on mineraalide ja vitamiinide nõudlus suurenenud, sellest ka juurdevõtmise vajadus. Seni aga toituge endiselt tervislikult ja üritage rasestuda. Kõike head soovides dr. Kadastik