menstruatsioontsükli häired 13.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Viimase kahe kuu jooksul on mul päevad hilinenud ja kestnud kauem kui tavaliselt. Käisin ka arsti juures eelmine nädal - tehti ultraheli, mis oli korras. Ultraheli viitas sellele, et päevad on just lõppenud. Põletikku ka ei ole. Nüüd nädal aega pärast päevade lõppemist, tekkis uuesti verejooks. Ja kõik on nii nagu oleksid uuesti päevad - pingetunne alakõhus, vereeritus on tavaline. varem selliseid probleeme ei ole olnud. Mingeid rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta, kuna on soov rasedaks jääda. Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Menstruatsiooni lõppemise järel esinevat määrivat vereeritust täheldatakse tihti seoses emakasisese kaitsevahendi kasutamisega.Kuna Teil spiraali sees ei ole ja ka ultraheli näit oli normis,arvan,et Teil on tegemist lühenenud kollaskeha faasiga. Teine probleem,et peale päevade lõppemist tekkis uus verejooks,võiks olla seotud munaraku vabanemise järel tekkivast vere östrogeenisisalduse järsust langusest.Sellega üheaegselt võib tekkida ka valu alakõhtu. Kuna varem sellist probleemi pole olnud, arvan,et tegemist on füsioloogilise ilminguga,mis ravi ei vaja. Kui aga samalaadsed kaebused kestavad, soovitan Teil pöörduda günekoloogi poole,kes kontrollib Teie hormoonide sisalduse ja vajadusel määrab ka ravi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Hormonaalsed häired

1) Kas hormonaalsed häired võivad põhjustada pidevaid ja korduvaid meeleoluhäireid? Kuidas eristada, et need on just sellest tingitud? Milliste ravimitega tuleks ravida hormoonsüsteemist tingitud meeleoluhäireid? ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Päris kindlasti ei ole hormoonspiraal ainuõige vahend.Kuna Teil menstruatsioonid on olemas ja pigem sagedamini kui varem,siis võiks diagnoosi täpsustamiseks ja õige ravi määramiseks kontrollida ...

Loe edasi

Tsükli teine pool ja palavik

Olen 31 aastane naine ja 2 lapse ema. Viimased pool aastat tõuseb mul menstruatsioontsükli keskel ehk siis ovulatsiooni ajal palavik ca 37-37,2 kraadi (kaenla alt mõõdetuna) ja püsib kuni menstruatsiooni ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Tõepoolest sobiks siin kombineeritud rasestumisvastaste tablettide tarvitamine.Kõige uuemad ja kõige vähem kõrvaltoimeid annavad Jeanine,Yarina ja YAZ.Paluge oma günekoloogil mõnda neist välja kirjutada.Edu ...

Loe edasi

Menstruatsiooni tsükli häired

Tere .Olen 39 aastane naine .On olnud häireid ja ei tea millest nüüd jälle häired .Rasedus ei saa olla ,aga millest ei tea

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Kas mõtlete menstruatsiooni peetust?
Soovitused:
-märkige alati üles menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m tsüklite pikkused
-kui m-n ei ole saabunud 35. päevaks, ...

Loe edasi

tsüklihäire

millest on tingitud menstruatsioonitsükli häired? viimase pooleteist aasta jooksul on tsükkel täiesti paigast. kord puudub viis kuud, siis ilmub jälle ja neli kuud käib nagu kellavärk. viimasel ajal esineb ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Tsüklihäirete taga on enamasti hormonaalse regulatsiooni häire, häired munasarjade töös. Tsükli kõikumisi võib põhjustada kiire kaalu muutus, range dieet, tugev emotsionaalne pinge, stress. ...

Loe edasi

munasarja tsüstid ja mensturatsioontsükli häired

Tere! Olen 43 a. naine ja tarvitan reumatodartriidi raviks juba üle 3 aasta päevas 8 mg medrooli. Kas on omavahel seotud medrooli ravi ja munasarja tsüstid pluss emaka limaskesta vohamine.

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Päevane Medrooli annus on piisavalt suur,et pärssida ovulatsiooni ja seetõttu võivad ka nimetatud häired sellest tingitud olla.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

valusad rinnad

Tere ! Pärast OMEGA 3 lõhekalaõli preparaadi tarvitamist muutusid rinnad,oleksid nagu paistes(suurenesid ) ja sügelevad,samuti päevade kestvusaeg lühenes tunduvalt.Olen 43a naine.Kas mul on soovitav antud ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Kahjuks puuduvad mul kogemused selle preparaadi kõrvaltoimete kohta.Kuna tegemist on toidulisandiga,siis ei tohiks häired olla hormonaalse iseloomuga.Mina soovitan Teil preparaadi võtmisega teha väike ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi