tripper 14.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere ja tänan eelneva vastuse eest. Siiski veel paar küsimust.
Oletan, et põen ägedat põiepõletikku 1-2 korda kuus. Oletan, sest arstid ei ole sellist diagnoosi pannud, kuid haigus avaldub põiepõletikuna. Kordusanalüüsiga avastati nädal tagasi tripper. Eelnevad analüüsid tehtud vahemikus okt.02-juuni 03 iga kuu vähemalt 1 kord, sest sellise sagedusega haigus ägenes ja külastasin naistearsti (iga kord uuritud klamüüdiat, herpest, seent, tripperit, ureoplasmat. Lisaks ka süüfilis ja HIV-minu palvel 2x mainitud vahemikus). Eelnevalt leitud ainult seen ja nõrgalt pos. herpes. Siit küsimused, kuna see leid käib mul üle mõistuse ja tundub loogikavastane:
Kas on võimalik kanda tripperi tekitajat aastaid nii, et korduvatest analüüsidest seda välja ei külvata? Kas see haigus üldse võib avalduda ainult valulise urineerimisega? Mingeid muid sümptomeid v.a. haige põis ei ole kunagi esinenud. Partner on aastaid sama ja ei kaeba millegi üle. Välistame võimaluse, et partner on viimase kuu jooksul teinud kõrvalhüppe, samuti mina. Kas tõesti on võimalik, et ma aastaid põen tripperit ja alles nüüd saadi selle jälile? Kas sellisel juhul on üldse mõtet mingeid analüüse teha? Mis tagajärjed on selle haiguse kroonilisel vormil? Ja, kas sellest on veel võimalik lahti saada?

Lihtsalt murest murtud,
Katariina

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Gonorröa e. tripper võib kulgeda krooniliselt ja väga tagasihoidlike kaebustega ( näiteks urineerimishäired) või üldse ilma kaebusteta. Soovitan ka partneril analüüse andma minna. Võimalus, et analüüs oli varem vale-negatiivne, on samuti olemas. Suguhaigused kulgevad sageli niiöelda hiilivalt. Soovitan nüüd teha ravi koos partneriga ja seejärel kordusanalüüsid. Gonorröa on ravitav!
dr. Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Imelik voolus ja kuiv nahk

Tere

Olen 19. aastane neiu, ei kasuta beebipille ega EVRA plaastreid, lapsi ei ole ja abortti pole teinud.
Umbes nädal tagasi või veidike vähem tundsin, et tupp on hell, algul ei pööranud ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud 19-aastane neiu!
Ilma kliinilist haiguspilti nägemata ei saa kindlaid vastuseid anda.
Tegemist võib olla tupeseene ägenemisega, genitaalherpese ebatüüpilise avaldumisega, välistada ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi