Marvelon 11.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Ole 24a. Kasutan 3 aastat antibeebipille Marvelon. Viimasel ajal on vererõhk vahel liiga kõrge (140/90). Käisin perearsti juures, analüüsidest midagi halba ei leitud. Mainisin ka arstile, et kasutan neid tablette. Siis ta vaatas kuskilt targast raamatust, et Marvelonil võib tõesti selline kõrvalmõju olla. Kas kõikidel antibeebipillidel võib olla mõju vererõhule? Kas ma peaksin pidama vahet või vahetama tabletti? Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Enamuse antibeebipillide võimalikuks kõrvaltoimeks on vererõhu tõus.Oht suureneb antibeebipillide kasutaja vanuse kasvades ja naistel kes suitsetavad. Kuna Te olete noor naine, võiks asendada Marvelon madalama hormoonsisaldusega tablettide vastu näit.LOGEST või HARMONET.Konsulteerige minu poolt pakutud varianti oma günekoloogiga.