mükoplasma ja ureaplasma 12.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Seemen
Kas mükoplasma ja ureaplasma võivad tekitada raskusi rasestumisel?Kolm aastat tagasi raviti mul seda,kahjuks ei mäleta,mis ravimi nimi oli.Oleme oma mehega üritanud last saada,seni pole see aga õnnestunud.
Ette tänades,Pille 25

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Ureaplasma ja mükoplasma ei tekita probleeme rasestumisel. Kui 1 aasta jooksul pole õnnestunud rasestuda, tuleb teha vajalikud uuringud:
munajuhade läbitavuse kontoll, mehel spermiogramm. Praegu võiks aga mõõta basaaltemperatuuri. Ovulatsiooni ajal ( tavaliselt 12. -14. tsükli päeval)tõuseb kehatemperatuur 0,3-0,4 kraadi, sageli kuni 37,0. Nendel esimestel kõrgema temp. päevadel ongi kõige soodsam rasestuda.
dr. Seemen