imelikud menstruatsioonid 11.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure on selline, et kaks viimast menstruatsiooni on olnud väga vähese verega ja suuremate valudega kui enne. Verd eritub umbes 6 päeva, iga päev ca supilusikatäis. Rase ma pole, kuigi üritame juba pea aasta peale spiraali väljavõtmist. Veel on mure, et enne menstruatsiooni algamist eritub umbes kolmel päeval pruunikat voolust. Kas see on normaalne?

Aitäh vastuse eest!

Kairi

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere Kairi! Vähese menstruaalvere hulga ehk hüpomenorröa põhjuseks ei ole tavaliselt haigus ja see kaasneb enamasti rasestumisvastaste tablettide kasutamisega.Kuna Teie tablette ei kasuta ja menstruatsioon on pisut suuremate valudega,soovitan Teil pöörduda günekoloogi poole. Menstruatsioonile eelnev vereeritus viitab kollaskeha vaegtalitlusele. Soovitav oleks teha günekoloogiline läbivaatus,vajadusel määrata ka hormoonid.Seda enam,et olete juba aasta jooksul üritanud tulemusteta rasestuda.