Antibeebipillid ja vistrikud 09.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline mure. Võtan praegu antibeebipille Femoden, sest eelmised (Rigevideon) mulle ei sobinud. Mul on aga üpris suur probleem aknega, ehk peaksin võtma hoopis Diane-35? Millise hormoonisisaldusega see on? Olen 32 aastane kahe lapse ema. Päevad ei ole kunagi regulaarsed olnud, ainult siis kui tablette võtma hakkasin. Eelmiste tablettidega lõi paar korda tupeseen välja aga sain ravi ja nende tablettidega pole enam seda häda olnud. Kas Diane-35-ga võiks see probleem tulla? Ette tänades Marina

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Mõlemad preparaadid sisaldavad etinüülöstradiooli - Femoden 0,03 mg ja Diane 35 0,35 mg. Teiseks komponendiks on Femodenil gestodeen. Diane 35 sisaldab aga tsüproteroonatsetaati, mis avaldab toimet meessuguhormooni retseptoritele nahas. Seetõttu ei saa androgeenid (meessuguhormoonid) nahale toimet avaldada. Naha paranemine aknest ei toimu kohe , aga umbes 3 kuu pärast on märgata vistrike tunduvat vähenemist.

Kui Teie menstruaaltsükkel ei ole olnud kunagi regulaarne ja Teil esineb ka akne, on tõenäoline ,et Teie munasarjad toodavadki liiga palju androgeene. Sellisel juhul sobiks Diane 35 Teile nii tsükli regulatsiooniks kui akne raviks.