Põiepõletik? 06.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
juba paar aastat vaevab mind ilmselt põiepõletik, mis vahel lööb välja lausa 2-3 korda kuus. Olen käinud nii uroloogi vastuvõtul (selgus, et olen terve) kui ka pidevalt naistearst juures. Aeg-ajalt on ravitud seent, kuid midagi muud ei ole avastatud.Kannatasin paar aastat kuni vahetasin arsti, kes soovitas eemaldada vaskspiraali. See eemaldati ,võeti kõikvõimalikud analüüsid ja avastati seen ning nõrgalt positiivne herpes. Peale ravi olid ka need analüüsid negatiivsed. Siiski võtan koos abikaasaga arsti soovitusel iga kuu mycotsysti kapsli. Möödunud on kaks kuud ja mul on jälle äge nn. põiepõletik. Läksin taas naistearsti juurde tagasi. Täna sain analüüside vastused - kõik negatiivsed. Mulle hakkab juba tunduma, et keegi ei oska mind aidata. Kas seen ja herpes võivad põhjustada põiepõletikule omaseid sümptomeid? Mida teha, et igakuine põiepõletik ometigi kaoks? Kas selline põletik võib takistada rasestumist? Munajuhade sulgumist? Olen 35.aastane ja planeerime abikaasaga teist last. Kahe kuu jooksul ma veel rasestunud ei ole.

Vastuse eest ettetänades,
Katariina

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Põiepõletiku ägenemise korral soovitan teha uriini külvi perearsti juures, et välja selgitada selle tekitaja koos antibiogrammiga, (s.t. et millisele antibiootikumile on tekitaja tundlik). Eeldan kirja põhjal , et kõik võimalikud põhilised kuseteede infektsiooni põhjustajad (klamüüdia, ureaplasma) on naistearsti poolt uuritud. Kui mitte, tuleb seda kindlasti teha.
Tupe seenpõletik võib anda samuti ärritusnähte kuseteedes.
Krooniline põiepõletik ei ole tavaliselt takistuseks rasestumisele. Suguteede põletik, eelkõige klamüdioos, võib aga põhjustada nii korduvaid põiepõletikke kui ka võimetust rasestuda.
dr. Seemen