rasestumise vältimine 06.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sooviksin väga vastust mitmele küsimusele, kuna oma arstile niipea ei lähe. Kasutan u pool aastat Jeanine tablette, enne on olnud aborte, mingeid tablette ei kasutanud. Olen ligi 40.
1. Kas nende tablettide kasutamisel on loomulik, et mingi kuu päevad ei tulegi, vaid veidi määrib? Rasedusest oli negatiivne, ilmselt peaks kordama.
2. Kas parem oleks jätkata tablettidega või on soovitav abikaasa arstile suunamine?
ette tänades nõu eest

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
1. Sageli esineb pillide võtmise ajal väga vähene veritsus "päevade" ajal või kaovad regulaarsed veritsused üldse, see on normaalne nähtus.
2. Võib jätkata pillidega, katkestamine pole mõistlik. Kui pillid mingil põhjusel siiski ei sobi, võib valida teiste rasestumisvastaste meetodite vahel.
dr. Seemen