uleminekuiga 03.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

kuidas leevendada uleminekueaga kaasnevaid vaevusi siis kui trisecuensi ravikuur lopeb ?minule on see ravim hasti mojunud ,aga lugesin juhiselt ,et kauem ei ole soovitav tarvitada ,kui aasta.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Te olete millestki valesti aru saanud. Hormoonasendusravi-HAR- võib tarvitada nii kaua, kui Te soovite ja selles arstiga kokku lepite. Näit. osad Saksamaa prouad tarvitavad kuni 75-aastani. Kuid ilma kontrollita ei või tõesti sellist ravi ordineerida.
Soovitused:
-hormoonasendusteraapiat saavad patsiendid peavad külastama naitearsti 2 korda aastas, neid nõustatakse!, kontrollitakse tervist ja ordineeritakse ravimid 6. kuuks
- 1 kord aastas on vajalikud onkoloogilised uuringud emakakaela vähile ja piimanäärmete vähile, ultraeli uuring, vererõhu kontroll jm.
-riske hinnatakse (ümber) 5 aasta järgi, üle 10 aasta võivad mõned riskid minimaalselt suureneda, seetõttu on tervise kontroll ja jälgimine naistearsti juures oluline
-olukorda nimetatakse elukvaliteedi hinnanguks, selleks on vastavd küsimustikud, Teile sobiva elukvaliteedi valite Teie
Palun tulge/minge naistearsti juurde.