Spiraal, tampoonid, päike. 02.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Millised on tundemärgid, et spiraal võib õigest paigast ära olla? Nimelt kasutasin üle pika-pika aja tampoone. Ja, kas liigne päikesevõtmine ja see praegune kuumus võib menstruatsioonile halvasti mõjuda. Muidu pole ma hull päikesevõtja, kuid ilmad ju sellised, et kus sa pääsed. On see võimalik, et mingi põletik võib tekkida just mens. ajal, kuigi enne seda oli kõik ilusti korras?Tänan!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Sagedasemad tunnused , et emakasisene vahend on nihkunud on valud alakõhus ja menstruaaltsükli häired ( vererohke ja valuline menses, määrivad veritsused tsükli keskel, enne ja peale mensest jne).
Liigne kuumus võib tõepoolest muuta ka tsüklit , muutus on aga kindlasti lühiaegne. Kui Teil ka varem stresssituatsioonis on olnud tsüklihäireid, on võimalik, et need tekivad Teil ka kuumaga.
Menstruatsiooni ajal võib mõnikord põletik ägeneda. Kuid on ka võimalik, et kasutades tampooni lõite pisikule soodsad tingimused arenguks.
Kui arvate, et Teil on põletik, peaksite siiski pöörduma naistearsti poole, et teha analüüsid.
Tervitades Aire Sekavin