pruun ollus :( 31.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 19 aastane neiu. Probleem järgmine: valgevoolust on esinenud koguaeg. Arsti juures ka käinud, põletikuline pole... nüüd on aga asendunud normaalne voolus mitte pruunika voolusega, vaid lausa tumepruuni kakat meenutava ollusega... Kas see on normaalne? Olen kuid kasutanud beebipille reeglitekohaselt (st 21 päeva tablette, 7 vaba jne...). Nüüd aga soovisin oodatavaid "päevi" edasi lükata ja seitsmepäevast vahe ei jätnud. Kas see võib olla sellise nähtuse põhjuseks???
Ootan peale vastuse "soovitaksin pöörduda asjatundja vastuvõtule" ka nõuannet, kas tegu võib olla millegi tõsisemaga? Haigus või põletik?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pruunakas voolus on seotud ilmselt pillidega . Muretsemiseks pole põhjust, jätka pillide võtmisega skeemi järgi.
dr. Seemen