valulikud rinnanibud 30.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist dr. Maie Väli!
Minu probleemiks on viimased paar nädalat katsumisel valulikud rinnanibud. Mingit punetust või muid märgatavaid sümptomeid nagu ei ole. Kas see võib olla tingitud mingist põletikust? Või tablettide võtmise lõpetamisest? Võtsin 2,5 aastat Femodeni, viimase tableti võtsin 5. juulil, järgmisel nädalal olid päevad ja pärast seda on enesetunne olnud hea, kuni muutusid valulikuks rinnanibud. Või võib see olla tingitud päikesest? Päevitamas ma käinud pole, küll aga mõned korrad niisama ujumas, päevitusriietel on TanThru efekt. Ja lõpuks, kas ma peaksin pöörduma arsti poole, mis see põhjus siis ka poleks, või läheb see ise üle?
Ette tänades ja head suve soovides,
Kristel

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Kuna võtsite viimase tableti viiendal, on Teil tõenäoliselt tegemist premenstruaalse sümndroomiga. Kuna olete piisavalt kaua tarvitanud antibeebipille ja see on esimene kuu ilma ravimita, siis on menstruatsioonitsükli teine faas puudulik. See peaks paari tsükliga taanduma ja põletikku siin pole. Praegu pole põhjust arsti poole pöörduda.

Head suve Teilegi!