menses edasilükkamine 29.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Soovin "päevi" mõne päeva võrra edasi lükata. Ei kasuta rasedusvastaseid pille. Ei soovigi kasutada, eesmärk oleks rasestuda. Kuid reisida "päevade" ajal ka ei soovi. Olen kunagi miskit tarvitanud, et 1tabl. hommikul, kuni reisi vältel. Ja kui hästi mäletan olid need rohud nimega NORCULUT. Ei tea kas kirjapilt õige. Palun andke nõu nii kiirelt kui võimalik. Ette tänades. Mairit.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Mairit.
Menstruatsiooni saab edasi lükati kasutades pille või gestageenseid preparaate. Hakates kasutama Norcoluti või Proverat tsükli ajal võite oma menstruatsiooni edasi lükata kasutades siis tablette niikaua kui Te ei soovi menstrueerida. Retsepti saamiseks peaksite siiski pöörduma naistearsti või perearsti poole.
Ilusat reisi Teile soovides Aire Sekavin