günekoloogilised probleemid 27.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 51 aastane naine, kellel on tekkinud menstruaaltsüklis häired. Nimelt vahed on olnud 3-4 kuud. Nii on kordunud juba kaks korda. Nüüd hakkas uuesti määrima, kuid mitte korralikult. Vasakul pool alakõhus on valu, mis vahel on tugevam, vahel nõrgem. Ka selja nimmepiirkonnas on tugevad valud ja enesetunne on kehv -võibolla on see stressist tingitud, vananemisprotsessist või on hoopis midagi tõsist minuga lahti?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Enne menstruatsioonide lõppemist, s.t. menopausi, on mensturatsioonid sageli harvad ja ebaregulaarsed. Valud aga pole tingitud üleminekuperioodist ja valude põhjuse väljaselgitamiseks tuleb kindlasti pöörduda naistearsti poole.
dr. Seemen