akne peale myoomi oppi 23.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
olen 34, mul opereeriti märtsis emakamyoom (laparoskoopiliselt).
peale seda tekkis akne (nahaarsti diagnoos).
nahaarst kirjutas välispidiseid salve (skinoren, aknefugel jms), kuid need ei aita.
võtan ka harmonetti.
nahaarst nimetas, et Jeanine võiks akneprobleemi leevendada.
kas akne võib olla seotud myoomiopiga ja kas peaksin vahetama pille?
v. tegema miskeid hormooniteste?
on see gynekoloogiline probleem? v. peaksin nahaarstilt abi saama?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Müoomisõlme eemaldamine ei põhjusta aknet. Ka hormoonanalüüside tegemine pole praegu vajalik.
Soovitan hakata kasutama Jeanini.
dr. Seemen