Seksuaalelu probleem 21.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen oma partneriga seksuaalelu elanu 6 aastat. Aga tihtipeale naine ei saa rahuldust. Siis ta ei soovi ka vahekorda niipalju kui mina, jääb tunne nagu nõuaksin temalt võimatut. Oleme sellest probleemist ka omavahel rääkinud. Tema ütleb ikka, et ega alati ei saagi ja ei peagi saama rahuldust ja on normaalne kui mina saan rahulduse. K uid mina saan küll seemnepurske aga mitte rahulduse. Milles võib olla probleem?
Abiks niipalju: ta on sünndinud 7 kuuselt , rinnad on väiksed(nr70a), suguaktil tahab et oleksin väga üleval, nii, et minu peenis liiguks väga ülevalt tema tuppe. Justkui tema kliitor oleks liialt kõrgel ja muidu ei erutaks seda. Seksimisel hoiab ennast väga tagasi, tunnen temas mingit pinget. Ta ei lase kuuldavale mingeid häälitsusi.
Kas on vaja mingeid naishormoon ravimeid, või kuhu peaks pöörduma?
Teid tänades Ainar.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Ainar!
Orgasmi saavutamist (eriti just suguühte ajal) peab naine õppima. Orgasmi on vähemalt alguses masturbeerides kergem saada kui suguühtes, sest stimulatsioon on tugevam. Eneserahuldamiseks võib soovitada kliitori kaudset stimulatsiooni, sest otsene puudutus võib olla valulik. Käte abil masturbeerimine ei anna piisavalt erutust, abi võiks olla vibraatorist, millega stimuleeritakse kaudselt kliitorit ja vahetult tuppe. Suguühte ajal võib naine ise otsida asendit, mis talle tundub hea, samuti võib ta juhtida partnerit. Kramplikust enesejälgimisest tuleb loobuda.
Suguelundite verevarustust parandab sildenafiil (Viagra) - tavaliselt kasutatakse mehe impotentsuse ravis -kuid kasutatakse ka naiste erutumishäirete korral. Soovitav oleks siiski eelnevalt minna günekoloogi vastuvõtule.
Soovimatust seksuaalsuhtes võivad põhjustada pinged partnerlussuhetes, aga ka väsimus, kurnatus ja eeskätt masendus.
Östrogeenide defitsiiti siin vaevalt esineb, kui menstruatsioonitsükkel on korras.