seksoloog 21.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen 24.a. naine, nüüdseks aasta püsisuhtes ja pea sama kaua vaevelnud valude käes suguühte ajal. Eelmise aasta novembris diagnoositi ja raviti mul esmalt klamüüdiat ja siis gonörread. Ravi möödus edukalt, proovid ei näita enam kumbagi haigust. Kevadel oli korra põletik munasarjas, mille vastu sain tugevaid antibiootikume, kuid ometigi on mul ikkagi suguühte ajal valus.
Viimasel visiidil günekoloogile ütles ta, et ei oska mind enam kuidagi aidata - tupekuivust ei esine, kõik haigused ja põletikud peaksid olema välja ravitud - ning soovitas pöörduda seksoloogi juurde.
Mida teie soovitaksite - kas võtta haiguslugu kaasa ja minna mõne teise günekoloogi juurde nn. "second opinioni" saama või otsida seksoloogilt abi? Kus Tallinnas üldse asub seksoloog?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Valulike suguühete põhjuseks võib olla läbipõetud klamüdioos ja gonorröa. Kui valud püsivad ja analüüsid on tõesti korras, tuleb ühe võimalusene arvesse ka diagnostiline laparoskoopia,mis aitab põhjust selgitada(liited väikeses vaagnas? endometrioos?).
Seksoloog Imre Rammul võtab vastu Seksuaaltervise Kliinikus.
dr. Seemen