Mikro-30 minipill 17.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
mul on seoses minipilli kasutamisega tekkinud mitu küsimust.

1. Arst kirjutas mulle mikro-30 pillid, tsükli keskel alustamiseks, sest soovisin päevi edasi lükata, kuna lähen reisile. Alustasin pillide kasutamist tsükli 20-ndal päeval, arst ei andnud küll garantiid kuid ütles, et ehk õnnestub päevi ikka edasi lükata veel. Aga paraku ei õnnestunud. Nüüd on mul tekkinud küsimus: olen võtnud 10 tabletti ja täna (17.07) algas menstruatsioon, kas ma pean pillide võtmist jätkama päevade ajal (täna esimesel päeval küll võtsin, sest ei tea mida teha) või jätma mingi pausi ja siis jätkama, kui soovin neid ka rasedusvastase vahendina kasutada?
Lugedes infolehte sain aru, et nende pillide võtmisel ei pea pause tegema nagu teiste pillidega, on see nii?

2. Kui pean pille järjest edasi võtma, siis millal mul järgmine menstruatsioon algama peaks (kas 30 päeva pärast, nagu alati, või varem sest olen ju pakist juba 10 tabletti kasutanud, või...)? Olen kuulnud erinevaid versioone minipillide kohta: ühed räägivad, et päevad jäävad üldse ära ja teised ütlevad, et nende pillidega läheb tsükkel korrast ära ja menses võib hakata, millal heaks arvab ja nii umbes 10 päevaste vahedega (kas praegu oligi nii (kuigi täna oleks mul pidanudki päevad hakkama))?
3. Kui ma pean menstruatsiooni ajal pausi tegema, kas ma pean siis pooliku pillilehe ära viskama, või võin sellest tablette edasi võtta peale pausi? Ja ega siis, kui pean pausi tegema, see menstruatsiooni esimesel päeval võetud tablett tsüklit segi aja?

Minipillid kirjutas arst selleks, et soovisin päevi edasi lükata tsükli keskel ja ütles, et kui sobivad võikski valida need pillid rasedusest hoidumiseks, sest Logesti sarnaseid pille ma ei kannata.
Loodan, et saate võimalikult kiiresti vastata, sest oma arst on puhkusel ja ei oska kellegi teise poole pöörduda.

Tänan ette!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kahjuks ei õnnestunud mul Teile kohe vastata, olen ka ise puhkusel olnud. Minipillidega tsükli keskel alustades on siiski tavaline , et menstruatsiooni ei õnnestu edasi lükata ja menstruatsioon tuleb tavalisel ajal . Kui on soov päevi edasi nihutada, tuleb kombineeritud pille hakata võtma kohe esimesest tsükli päevast. Minipillede kasutamise korral on ebaregulaarsed veritsused sage nähtus ja "päevad" võivad ka ära jääda.
Kui võtsite pille edasi, tuleb ilmselt veritsus oodatavate päevade ajal.Kui võtsite pille 10 päeva ja siis katkestasite, algab veritsus ilmselt mõni päev pärast viimase pilli võtmist.
Minipillide kasuks otsustamisel tuleb sageli leppida ebaregulaarsete veritsustega.
Minipille tuleb võtta iga päev olenemata sellest, kas vereeritus tekib või mitte.
dr. Seemen