Üleliigne rinnanääre 15.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on olnud juba paar aastat parema kaenla alune valuline mentruatsiooni lõputsüklil. Rinda ja kaenla-alust vaadati ultraheliga ja midagi ei leidunud. Menstruatsiooni algtsüklis kaenla all on nagu hernetera, lõpupool kirsisuurune kõvem koht. Ükski arst asjale seletust ei leidnud.

Eile käisin uue günekoloogi juures ja tema ütles, et mul on üleliigne rinnanääre kaenla all ja pidas seda kõige tavalisemaks asjaks. Arsti juures ei tule kohe kõik küsimused meelde, teavet raamatust ega internetist ma ei leidnud. Palun kas seletaksite millise nähtusega on tegemist, kas tasub mures olla ja millistel juhtudel üleliigne nääre opereeritakse.

Suur tänu!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Loote arenemise ajal areneb rinnanääre piimanäärme algest, mis asetseb kaenlast kubemeni. Mõnelegi inimesel areneb selles piirkonnas lisarinnanäärmekude või lisanibusid. Sagedamini asub see kaenla all. Eelkõige on muutused märgatavad raseduse ja imetamise ajal.
Vajadusel - see tähendab kui TEID see segab - võib lisarinnanärme operatiivselt eemaldada. Ohtu see rinnanääre ise ega ka selle operatiivne eemaldamine ei põhjusta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

küsimus

palun seletage lahti vastus:
Mõlemad rinnanäärmed valdavalt taandarenenud stroomaga.Tu!-it ega maliigsusele isel. mikrolubistumisi rindades ei sedasta.

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Selline võiks olla terve (>35 a) naise mammograafia vastus. Rinnanääre koosneb üldistatult näärmekoest, sidekoest ja rasvkoest. Kui naine rinnaga ei toida ja ei ole rase, siis tsükli esimesel ...

Loe edasi

valus rind

Lp. doktor! Head Uut aastat!

Olen 46.a.vana. 9 aastat tagasi opereeritud emakamüoom,munasarjad alles.
2003 a.kevadel opereeritud kahe rinna vahel(rohkem parema rinna pool) tükike(arst ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!Head uut aastat! Valu põhjuseks ongi hormoonasendusravi Activellega.see valu peaks küll paari kuu jooksul taanduma,aga mina soovitan Teil osta apteegi käsimüügist Agnucaston tablette ja võtta ühe ...

Loe edasi

Valus tükk rinnas.

Tere. Olen 39.aastane abielus kolme lapse ema.Umbes 2.aastat tagasi tekkis parema rinna ülemisse osasse köva tükk,mis on katsudes valus.Põõrdusin oma günekoloogi poole,kes suunas,mind Tartu onkoloogia ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud T.V.!
Kardate rinnavähki.
Valu ei ole rinnavähile tüüpiline kaebus. Hoidke alles kõik piimanäärmete uuringute vastused.
Vaatamata ärevusele peaksite usaldama Teid uurinud arste. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi