vahekorras olemisest 14.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Kas tohib partneriga vahekorras olla ajal kui on tugev seenpõletik (ilma kondoomita). Vaevlen seenpõletiku all jub mõned aastad ja kasutan regulaarselt ka Klorimasoli kreemi (vahel ka kuulikesi, mida tuppe pannakse).
Kihelustunne etc on pidev.
Ette tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Ilma kondoomita ma Teil ei soovita vahekorras olla. Valus on Teil, aga ka partneril on ebamugav... Peale selle võib see põhjustad partneril balaniiti ( eesnaha põletik). Kui partneril kaebusi pole, siis tema ravi ei vaja, teie peate aga kindlasti seenpõletiku välja ravima. Tundub, et lokaalsest ravist jääb väheks, seega on vajalik suukaudne ravi, mida määrab Teie günekoloog.