Rindade areng 11.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Ma olen 15 aastane ning mul on juba menstruatsioon alanud,aga mu rinnad on nii väiksed. Kui kaua rinnad üleüldse kasvavad ja kui suureks nad üldse kasvada võivad ?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Rinnad on tänapäeva neidude jaoks üsna suur probleem. Kõigepealt oleks vaja teada, kui suur on Teie kaal ja kui pikk Te olete. Sest alakaalu puhul puudub rindadel ka rasvkude, mistõttu nad on märgatavat väiksemad. Muidugi sõltub rinna suurus ka geenidest, see tähendab on osaliselt pärilik. Menstruatsioonitsükli täielikust reguleerumisest alates läheb vähemalt 2 aastat kuni Teie rinnad saavutavad tegeliku suuruse. Hästi aitab ka rindade masseerimine kareda kindaga, mis parandab verevoolu rinnanäärmetes.