kas see on normaalne? 11.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Küsimus selles, et mul on kliitori juures sellised valged täpid, nagu kananahk oleks aga neil on selline valge pea ka otsas...nagu mingid pisvinnid ja proovisin pigistada (väga valus) tuleb sealt välja ka mingit ködi. Minu mäletamise järgi on need mul kogu aeg olnud, samas ajakirjadest vaatan...teistel nagu ei ole.
Ja tundsin ära selgitustest, et mul oleks bakt.vaginoos, ka terve elu omateada olnud.
Günekoloogi juures olen käinud teisel põhjusel (oli tõendit vaja, et ma rase ei ole) aga ta ei maininud, et mul midagi viga oleks, või ta ei saanudki aru kui ma ise juttu sellest ei teinud? Oleks siis vaja minna analüüse andma??
Murelik..

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Et selgust saada, kas on tegemist bakteriaalse vaginoosiga või mõne teise suguteede põletikuga, tuleb ikkagi minna analüüse andama. Siis saab ka järgi vaadata, mis "vistrikud" need on.
dr. Seemen