hormonaalsed muutused 11.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas Te võiksite lähemalt rääkida, millest on tingitud hormonaalse tasakaalu muutused. Olen 27a, ei ole sünnitanud, ei ole aborti teinud, ma ei suuda aru saada miks mul see probleem viimastel aastatel aina süveneb (mul ei olnud isegi teismelisena nii palju vistrikuid kui praegu, isegi selja ja rinna peal). Alustasin nüüd lõpuks siiski esimest kuuri Dianega, siiani lootsin et küll see läheb lõpuks iseenesest üle just nii nagu algaski. Tundub et mõjub, aga kuivõrd tõenäoline on, et pooleaastase kuuri lõppedes kõik jälle kordub? Ei tahaks ikkagi eluaeg hormoone süüa.
P.S. Lugesin pakendilehelt et ei ole soovitav/ei tohi suitsetada. Arst minu käest küll ei küsinud kas ma suitsetan. Kuivõrd tõsiselt ma pean seda võtma (suitsetan keskmiselt paki nädalas), ja miks ei tohi suitsetada.

Ette tänades,
Ingrid

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Ingrid! Te olete nn.pühapäevasuitsetaja ja Teie vanus ei ole üle 35 eluaasta,seega võite küll kasutada Diane-35. Suitsetamine põhjustab venoosset tromboembooliat ja arteriaalses süsteemis aterogeensete lipiidide tõusu,mis võib soodustada arteriaalset hüpertensiooni.Väga oluline oń ka ,et Teie kehakaal oleks normis.
Kui Teil ei ole vereseerumis homoonide sisaldust määratud,siis ei ole ma päris kindel,et Teil hormoonid korrast ära on.Põhjuseks võib olla ka lihtsalt rasune nahk ja siis peaks konsulteerima ka nahahaiguste arstiga.Arvan,et lokaalne ravi koos Dianega annab tunduvalt parema ja püsivama tulemuse.