Peavalud ja pillid 03.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lugesin ühe eelneva küsimuse vastusest, et pillid ei sobi rasestumisvastaseks vahendiks, kui esineb migreeni ja suitsetamist.
Olen 23. aastane, kasutanud Tri-Regoli 3,5 aastat. Sünnitanud ei ole. Ma ei suitseta, kuid periooditi käivad väga tugevad peavaluhood (migreeni pole diagnoositud), mis kestavad vahel kuni 7 päeva. Mõnikord kaasnevad ka tasakaaluhäired, iiveldus ning käte ja jalgade värin. Hullemaks on läinud need hood viimastel aastatel. Valuvaigistid ei aita. Peavalud olid ka lapsena. Uuringutel käisin u 8 aastat tagasi, siis ei leitud midagi, hiljem pole uuringutele saadetud.
Kas võib olla, et ka minu ägenenud peavaluhood on tingitud just pillidest? Milline vahend sellisel juhul sobiks?

Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Peavalu hoogude sagenemine viimastel aastatel võib olla seotud pillidega. Soovitan pillide võtmise katkestada. Rasestumisvastase vahendina tuleks kõne alla kas kondoom või emakasisene vahend . Pöördu kindlasti oma murega ka perearsti poole, et uurida peavalude põhjust.
dr. Seemen