viljatus II 01.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tänan Teid vastuse eest!
Palun täpsustage, millistel juhtudel kasutatakse IUI-d (kas sperma liikuvuse probleem?) ja ICSI-d?
Minu puhul selgus UHs, et vähemalt munajuhade proksimaalne ots oli kinni. Mingit avamise katset aga ei tehtud. Soovitati laparoskoopiat. Minu raviarst aga väitis, et lap.-i pole mõtet teha. Kui juha on kinni, siis kinni ja aitab ainult IVF.
Selgituseks, minu raviarst tegelebki Keskhaiglas IVF-iga. Sooviksin Teilt lihtsalt nn teist arvamust, et oma olukorras ja võimalustes paremini orienteeruda.
Ette tänades,
Berta

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Berta! Kõige raskem on minul kirja teel Teie olukorras nn.teist arvamust avaldada.Siis Te peaksite koos tehtud uuringutega minu vastuvõtule tulema.
IUI-emekaõõnde ei või viia seemnevedelikku sellisena nagu ta on,sest seemneplasma sisaldab aineid,mis võivad naise suguelundites esile kutsuda ebasoovitavid reaktsioone.
ICSI-spermatosoidid ei vaja pesemist,sest inseminatsioon tehakse emakakaela kanalisse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

viljatus

Olen 14 a.elanud regulaarset suguelu.sh.4 erineva mehega ,kaitsevahendeid kasutamata,aga rasedaks ei ole jäänud.Olen teinud erinevaid analüüse ja väidetavalt olen terve.Menstruatsioon on ülikorrapärane ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Siis ei jää midagi muud üle,kui laparoskoobi abil kontrollida kas ei ole väikeses vaagnas liitelisi protsesse ja samal ajal kromotubatsiooniga kontrollida munajuhade läbitavust.Seda tehakse statsionaaris ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi