emaka ja tupe allavaje 30.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Haiguseks on diagnoositud emaka ja tupe allavaje. Kas ravida on võimalik ainult operatsioonilisel sekkumisel või ka muudmoodi? Kas peale opereerimist võib edaspidi tekkida probleeme lapse saamisega? Ette tänades, Carolin

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Parima tulemuse saate operatsiooniga.Kui esineb ainult kerge allavaje,aitab ka korrapärane vaagnapõhja lihaste treening.Õnnestunud operatsiooni korral ei ole hiljem probleemi lapse saamisega.