viljatus 30.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuna on selgunud, et tavalisel moel ma lapsi ei saa (munajuhade sulgus), seisab mul ilmselt ees IVF.
Internetis olen kohanud ka lühendeid IUI ja ICSI. Mida need tähendavad ning mis juhtudel vastavaid protseduure rakendatakse?

Teine küsimus: minu diagnoos (munajuhade läbimatus) pandi kontrastainega UH alusel. Kas on tavapärane, et laparoskppoiat diagnoosi kinnitamiseks ei tehta?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Lühenditest: IUI = intrauterine insemination,enne inseminatsiooni pestakse spermatosoidid ja viiakse emakaõõnde.
ICSI = intracervical insemination, inseminatsioon tehakse emakakaela kanalisse.
Tavaliselt püütakse ultraheli ajal( kui selgub,et munajuha on sulgunud )avada munajuhakateetri kaudu munajuha proksimaalne osa.Hea lõpptulemus eeldab seda,et munajuha oleks muidu terve ja munajuha limaskest ei oleks kahjustunud.
Viljatuse operatiivset ravi sooritatakse mõnikord laparoskoopiliselt,aga nende lõikuste vajadus on siiski teiste ravivõtete arengu tõttu vähenenud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

viljatus

Olen 14 a.elanud regulaarset suguelu.sh.4 erineva mehega ,kaitsevahendeid kasutamata,aga rasedaks ei ole jäänud.Olen teinud erinevaid analüüse ja väidetavalt olen terve.Menstruatsioon on ülikorrapärane ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Siis ei jää midagi muud üle,kui laparoskoobi abil kontrollida kas ei ole väikeses vaagnas liitelisi protsesse ja samal ajal kromotubatsiooniga kontrollida munajuhade läbitavust.Seda tehakse statsionaaris ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi