HIV 30.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui lähedasest kontaktist piisab, et nakatus HIVi? Asi selles, et olin noormehega ainult korraks vahekorras, st et mingit seemnevedelikku ei olnud ja vahekord kestis kõigest minut. Kas on võmalik, et ma nakatusin HIVi?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Nakatuda HIV-i võib sugulisel teel, ka kaitsmata katkestatud suguühte korral.
Kas Sa muretsed selle pärast, et oled kindel, et partner on HIV-positiivne? Kui ta on tõepoolest HIV-positiivne, siis peaksid end testima 2-3 kuu möödudes .