Kummaline kaalutõus. 27.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kaalusin kuus kuud tagasi 68 kilo ja nüüd kui olen dieeti pidanud,trenni teinud siis kaal hoopis tõuseb,olen nüüd 80 kilo raske.Kuhu pöörduda või mida teha?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See tundub küll kummaline.Võiks kontrollida endokrinoloogi juures,ega ei ole kilpnäärme alatalitlust.Ka võiks teha süsivesikute ainevahetuse määramine (glükoosi tolerantsustest).