tuppeseen 18.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

MA sooviksin teada seda ,kuidas levib tuppeseen.Peale vahekorda mõne aja pärast tundsin tuppes kihelust ja punetust.Mingeid ravimeid ei tarvita.Vahekorras olen nimel ainult ühe isikuga.Samas,kui mina tundsin,et mul on kihelus ja punetus ei olnud mehel ühtegi kaebust.Samas on aga kummaline,et enne vahekorda polnud mul mingeid kaebusi.KAS on võimalik,et mees on teinud kõrval hüppe.OLen selle mehege 7-aastat abiellus ning teisi mehi pole mul selle aja jooksul olnud ja mees väidab sama.Varem on tuppeseene põhjustanud rasedus.Palun väga sellele küsimusele vastust. NB! Pärast tuppeseene ravi nii minul,kuimehel kõik korras.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tupeseen on tänapäeval naiste probleem number 1, kõige enam pöördutakse arsti poole just selle põhjusega. Tupeseen põhjustab tavaliselt rohkenenud voolust ja kihelustunnet, samuti kipitavat valulikkust vahekorra ajal. Põhjuseks võib olla mistahes tegur , mis on viinud organismi vastupanuvõime langusele( näiteks stress, põetud haigus), samuti antibiootikumide kasutamine, rasedus, sage tupetampoonide kasutamine jne. Tupeseen ei kuulu sugulisel teel levivate haiguste hulka. Samas, kui tupeseen hakkab korduma, on soovitav teha naisel koos partneriga ravi seenevastase tabletiga, nii on raviefekt parem ja võimalus uutele kaebuste kordumisele väiksem.
Selleteemalisi küsimusi on saadetud palju, loe ka eelnevaid küsimusi ja vastuseid , mis puudutavad tupeseent.
dr. Seemen