kandioos??? 12.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

kahtkustan et mul see haigus... Kõik sügeleb ja on näha mingid tumedamad täpikesed (nagu lastel haudumisjäljed) tupes... Siin eespool maintud femigeeli, kas seda võiks kasutada isegi siis kui ei ole kindel et mul on see haigus, nii kaua kuni arsti juurde saab, et seda sügelust vähendada?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Sügeluse põhjuseks võib olla kas kandidoos(seenpõletik) või ka herpesviirus. Kui on tegemist kandidoosiga, saab kiiret leevendust ka loputustest sooda-lahusega( 1 teelusikas 1 klaasi vee kohta), samuti võib kasutada Femigeeli. Väldi pesemist seebiga, sest see võib kihelust veelgi suurendada. Sügeluse põhjuse kinnitamiseks ja raviks pöördu arsti poole.
dr. Seemen