Mentsruatsiooni peatamine 10.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Vabandust, et jälle tülitan. Kas Ameerikast on võimalik Seasonele tablette hankida (tuttav saadaks) või on see illegaalne? Miks Eestis neid ei müüda? Kust nende kohta põhjalikumat infot saaks? Ma nimelt pole vaimustatud tavaliste pillide võtmisest.
Endiselt probleemi küüsis.
Tänan vastuse eest ette!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Et tegemist on hormoontablettidega võib nende saatmine olla probleemne. Samuti võiksite enne pillide kasutamist konsulteerida oma naistearstiga. Eestis ei ole vastav preparaat registreeritud, kuid tegemist on nn tavalise pilliga, mida kasutatakse lihtsalt ilma 7 päevase pausita. Samu hormoone (ethinyloestradiol ja levonorgestrel) nagu Seasonale sisaldab Eestis registreeritud preparaat LOETTE. Vestelge oma arstiga, kas Teile sobiks kasutada seda preparaati ilma 7 päevaste pausideta. Kõrvaltoimed on samasugused nagu teistel pillidel, rohkem esineb aga vaheveritsusi. Infot ravimi kohta saate kui sisestate otsingumotrisse www. google. com - SEASONALE.
Tervitades Aire Sekavin