mure 02.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen võtnud antibeebipille juba 1.5 aastat ja sellest ajast saati on vere hulk iga kuuga aina vähenenud ja see kuu ei tulnud verd üldse.Tuli vaid 2 päeva natuke pruunikat eritist, mida kipub tulema tavaliselt menstruatsiooni alguses.
Rase ma ei ole!
Sooviks teada, miks see nii on, et verd ei tule.Kas see on juba tõsisem probleem, või juhub nii rasedusvastaste tablettidega.
Menstruatsioonivalu ma isegi tundsin, aga verd ei tulnud.Kas see võib ka olla sellest, kui tabletivabadel päevadel olla vahekorras.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Rasestumisvastased tabletid hoiavad ära ovulatsiooni ja seega ilmneb ainult menstruatsioonitaoline vereeritus.Kui olete tarvitanud tablette vastavalt juhendile,on rasestumine väga ebatõenäoline.Jätkake tablettide võtmist plaanipäraselt.Kui Teid häirib aga vähene vereeritus,siis peaks konsulteerima oma günekoloogiga ja preparaati vahetama.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

menstruatsiooni mure

Sooviksin teada kas midagi on valesti ja kelle poole pöörduda kui mul on järgmine mure: nimelt on asi selles, et umbes viimase poole aasta jooksul on menstruatsiooni ajal olnud veri (tume) pruun, ja viimastel ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Reserveerige plaaniline aeg naistearstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi