ebameeldiv voolus 26.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mure selline, et voolus on suurenenud ning suguelundite piirkonnas tunnen pidevalt sügelust. pestes tunnen kipitust. sümptomid tekkisid peale menstruatsiooni ning vahekorras olemist. pesemiseks kasutan intiimpesugeeli, tampoonide kasutamisest olen loobunud jne. paar kuud tagasi ravisin bakteriaalset vaginoosi koos partneriga. arsti juurde on nii pikk järjekord, seega tahaksingi teada, et millega võib tegu olla ning mida saaksin olukorra leevendamiseks ette võtta. ise olen kõik endale teadaolevad meetmed oma intiimpiirkonna hoolduseks kasutusele võtnud. millest siis selline asi tekib?
olen vastuse eest väga tänulik.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kihelust ja kipitust välisgenitaalidel ja tupes võib anda seenpõletik. See on väga sage probleem tänapäeva naiste hulgas ja ka võimalikke põhjusi on palju: organismi immuunsuse langus haiguse või stressi järgselt , antibiootikumid jt.
Abi on seenevastastest kreemidest ja tupekuulidest, Eestis ei saa kahjuks neid ilma retseptita osta. Tagavaraks võiks kodus olla Clotrimazol-kreem ja -kuulid. Kui ravi käepärast pole, võib leevendust saada ,loputades sooda-lahusega.