tuleviku küsimus 22.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
olen 23 aastane naine.
Röntgen uuringus avastati, et mul on nn sabaluu murd koos luksatsiooniga nii, et saba nagu oleks L tähe kujuliselt sissepoole. Ortopeed ütles, et sellised asju opereeritakse ainult erandjuhul aga sellega seoses tekkis mul järgmise küsimus. Kas mul võib tulla sellega probleeme, kui ma kunagi sünnitama peaksin selles suhtes , et ehk jääb see sünnitusel takistuseks ette?

Ja teine küsimus:
kui ma kasutan praegu rasestumisvastase vahendna Novinette pille (3.aastat), ja mul on probleeme aknega, kas ma võiksin nende asemel võtma hakata Diane 35?

Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Röntgen-pildi alusel saab öelda, kas antud murd on takistuseks sünnitusteedes ja kas on vajalik sünnitus keisrilõike teel. Hoia kindlasti kõik dokumendid ja pildid alles, et siis naistearstiga,kes sinu rasedust jälgib, konsulteerida.
II küsimus, mis puudutab pillide vahetamist: võid julgelt üle minna Diane-35 -le, mis on väga efektiivne just akne probleemide korral.