ootamatu valu orgasmi ajal 28.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Orgasmi ajal lööb valu paremale alakõhtu.Kuna eelnevate (15)aastate jooksul seda pole esinenud, kas peaks midagi kahtlustama-uurima? Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirja teel on raske vastata. Vajaksite günekoloogilist kontrolli ja mõningaid analüüse.Kuna valu esineb ainult orgasmi ajal,võiks tegu olla seemnevedeliku prostaglandiinidest põhjustatud suguühtejärgse emaka kontraktsiooniga.Soovitan Teil kasutada kondoomi ja kontrollida,kas ka siis esineb valu.