Diabeet 12.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
rasedusega arvele võtmisel avastati mul pärast esimest vereanalüüsi diabeet. Kuna enne ei teadnud ma haiguse olemasolust midagi, siis pandi diagnoos : gestatsiooniaegne diabeet. Rasedus katkes kuskil 15 nädalal. Suhkrunäidud ei langenud, diabeet jäi, ei olnud järelikult gestatsiooniaegne diabeet. Kuna soovisin kindlasti uuesti proovida, uuesti rasestuda, siis jäeti mind edasi (nagu raseduse ajalgi) insuliiniravile süstimise teel. Uuesti rasestuda (meditsiinilise näidustusega abordist möödas varsti poolteist aastat) ei ole enam õnnestunud. Kui oled rase, siis sinuga tegeldakse, kui mitte, ei huvita sinu probleemid kedagi. Nüüd kõigepealt ma ei tea, kas mul on I või II astme diabeet, ma ei tea, kas ma võiksin minna üle tablettravile? Uuesti rasestuda tablettravi olemasolul vist ei pidavat jälle hea olema? Uuesti mingil põhjusel ei rasestu (olen arsti vahet jooksnud), tablettravile minekuks ei tea ka soovi avaldada.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Siin on tegemist I tüüpi diabeediga ,seega on näidustatud insuliinravi.Mida rutem Te rasestute,seda parem prognoos on ka raseduse kuluks. Seoses diabeedi ilmemisega on ilmselt tekkinud ka menstruatsioonitsüklis hormonaalsed häired.Kõige sagadamini esineb anovulatsioon,mistõttu on rasestumine raskendatud.Rasestumine peaks olema planeeritud,seega veresuhkur ja teised ainevahetuse näitajad korras.Aga eelnevalt konsulteeriga günekoloogiga,kes määraks ära Teie hormoonide sisalduse vereseerumis.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Magusaisu

Lp. dr. VäliKas suhkruhaigus võib tekkida, kui süüa palju magusat (kommi, jäätist jne)?

Suhkruhaigus on vist küll rohkem ainevahetushäire või siis päritav, kuid kuna ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere,Birgit! Kahjuks ei teata veel täpselt,miks just ühel või teisel inimesel tekib diabeet. Diabeeti on kahte tüüpi: esimene tüüp ehk insuliinsõltuv diabeet(tekib reeglina noortel inimestel), teine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi