Peale vahekorda... 07.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on üks küsimus, millele ma ise ei oska kuidagi vastust leida. Asi on nimelt selles, et peale vahekorda mul tupe piirkond valutab. Vahekorra ajal on kõik korras, aga pärast on valus ja lausa valutab. Ei saa rahulikult istuda ega seisa kah mitte. Väga ebamugav. Millest see võib johtuda? Kas see läheb ajapikku mööda? Mida ma peaksin tegema? (Palun ärge soovitage pöörduda naistearsti poole.)

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Pean siiski soovitama eelkõige pöörduda naistearsti poole. Valulikkus võib olla tingitud tupe limaskesta põletikust, aga ka hõõrdumise traumast. Ilma Teid nägemata on Teile raske asjalikku nõu anda.
Tervitades Aire Sekavin