Kummaline kõhuvalu 07.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nädal tagasi tekkis kohutav selja- ja kõhuvalu,mis tasapisi taandus ja nüüd on lihtsalt sellised valusad pisted,vasakul ja paremal pool alakõhus,samas on vahekord meeletult valus.Küsingi mis see olla võiks?Peaksin ma arstile aja panema ja kui see ongi näiteks munasarjapõletik,siis järjekorrad on ju nii meeletult pikad ja mingit kohutavat valu enam ka pole,et valvetuppa pöörduda.
Täpsustuseks,perearstiga konsulteerisin ja midagi ei leitud,pille ei kasuta ja pimesoolepõletik välistatud,kuna viimane eemaldatud juba 10 aastat tagasi.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Alakõhuvalude põhjusi on palju. Valu võib olla tingitud seesmiste suguelundite põletikust, samuti võib see olla seotud ovulatsiooniga või tsüstiga munasarjas jne. Kindlasti tuleb põhjuse välja selgitamiseks pöörduda naistearsti poole. Valu ei tohi kannatada. Sellistes situatsioonides tuleb abi otsida valvearstilt.
dr. K.Seemen