Mitu küsimust... 07.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kui aus olla siis ei teagi kuhu poole pöörduda. Olen käinud naistearstide juures aga suhteliselt tulutult. Algus sai kõik mitte tsüklis olevast menstruatsioonist. Lõpuks pärast mitmeid katsetusi sai tabletidega selle normaalseks. Nüüd võtangi juba oma 5 aastat järjest rasedusvastasied tablette ise olen 21. Siit küsimus, et kas see mõjutab tulevikus mul lapse saamist?

Hiljuti, nii pool aastat tagasi tugevnes valgevooluse eritus. Kuigi seda on koguaeg olnud hakkas see valmistama probleeme. Sest seda oli nii palju nagu päevade lõpus vere eritust. Käisin arsti juures, ta leidis tupeseene ja kirjutas tupekuulikesed. Mis ei andnud mingit efekti. Kõigele lisaks "unustas" arst mainida, et need on antibiootikumid, sellest tekkis probleem, sest kasutasin alkoholi. Kui oleksin teadnud, et need on antibiotsid siis poleks tarvitanud. Uuesti kontrollis käies selgus, et kõik on testide järgi normis. Aga ise teadsin, et see nii pole. Viimasel ajal on küll valgevoolust vähemaks jäänud aga kollakas värvus on säilinud. Ja sinna arstile ei isuta ka tagasi minema. Selle kohapealt ei oskagi ka enam midagi teha, kas peaks uuesti arste hakkama tüütama või mitte.

Ja viimane minu arust kõge suurem probleem. Ma ei suuda enam seksi ajal erutuda. Me saame omavahel poisiga hästi läbi, pikalt koos olnud. Viimase kuujooksul ei ole ma tahtnud seksida, sest ei tunne selleks vajadust. Ja kui tunnen, et poiss tahaks ja ise ei taha tekib endal vastikus tunne, sest sellist asja pole varem olnud. Tavaliselt olen mina olnud algataja ja nüüd äkki ei soovi. Võibolla on see kuidagi seotud umbes kuuaega tagasi vahekorras olles saadud nii tugeva orgasmi, et ma hakkasin kartma. Ma ei suutnud oma keha enam kontrollida ja see oli meeletult hirmus, hiljem värisesin tükk aega. Ma ei tea kas viimane probleem sobibki siia valdkonda, aga mujale seda panna ei osanud ning ka kellegi teise poole pöörduda ei oska.
Kui te ka sellel viimasele küsimusele ei oska vastata äkki oskate soovitada kelle poole pöörduda.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Antibeebipillide tarvitamine ei m]juta edaspidi laste saamist.
Ei oska kommenteerida tupekuulikeste kahjulikku m]ju tervele organismile,Te kirjutate,et tupekuulikesed sisaldasid antibiootikumi ja alkoholiga koosm]ju oli halb.Kahtlen,et tupekuulikesed potenseerivad alkoholi toimet.
Antibeebipillid v]ivad sugulist etutust p'rssida.
Viimase probleemiga soovitan p;;rduda seksuloogi poole .Tartus dr.Helgi Toomsalu GSM 051 66 465