Pele sünnitust 06.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale sünnitust on mul eriti õhtul ja öösel päraku piirkonnas väljakannatamatu sügelus tunne.Kas need võivad olla hemoroidid? On ka nagu väiksed lõhed.Tualetis käies valus ei ole ja ka ei ole kõht kinni.Võtan MIcro-30 ,kas need võivad ka kuidagi mõjuda?Ka on mul vahekorra ajal tupp liiga kuiv.Kas võib olla tablettidest? Tänan vastuse eest!Ilusat kevadet!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Imetamise ajal on tupekuivus sage probleem, see laheneb peale imetamise lõpetamist. Abi on vahekorra ajal kasutatavast libestusgeelist. Sügelus päraku piirkonnas võib olla tingitud kas candidast(pärmiseeenest), herpes-viiruse kahjustusest, enterobioosist jne. Põhjuse väljaselgitamiseks ja raviks peaks konsulteerima arstiga.
Katrin Seemen