Emakakaelakasvaja 07.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui on avastatud emakakaelakasvaja, mida on nüüd kolm aastat jägitud ja see on

olnud stabiilse suurusega need kaks-kolm aastat,

kas soovitate see siiski kiiremas korras lasta opereerida või võib oodata

ja ka kasvajast hoolimata planeerida rasedust. Kui ohtlik see on rasedusele?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Mulle jääb arusaamatuks , millise kasvajaga on tegemist. Kas müoomiga või mingi muu healoomulise kasvajaga. Kui teil kaebusi ei ole, siis teatud aja jooksul võib tõesti näiteks müoomisõlme jälgida. Oluline on ka vanus ja kas te olete sünnitanud naine. Saatke palun täpsem informatsioon.