kasvajataolised moodustised nahal 16.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul oli punakas kasvajataoline moodustis nahal ( puusanuki kohal ,/ umbes 1,5 sm) Onkoloogia dispanseris see eemaldati ja uuring näitas, et see oli halvaloomuline ja mind võeti n.ö. arvele. Kahjuks ei tea ma selle moodustise nimetust Õnneks ei olnud see melanoom, mind opereerinud tohter ütles, et nad nimetavad seda küll halvaloomuliseks, aga selle kirurgilisel eemaldamisel on sellest võimalik vabaneda ja ta enam ei taastu kunagi samale kohale. Küll võib aga tulla selline igale poole mujale nahapinnale. Nüüd ongi mul tekkinud nina kõrvale põsele uus moodustis, mis näitab ka suurenemise iseloomu .(ka juba 1,5 sm).See on veidi pruunikat tooni ja õige vähe muust nahapinnast kõrgem. Olen seda käinud kaks korda Hiiul näitamas, kuid alati on öeldud, et vaatame veel, kuidas see käitub ja kui tekib koorik, siis tuleb vist opereerida. Seni mingit koorikut ei ole, ainult pindala tasapisi suureneb.

Minu küsimus on: miks vanemas eas sellised moodustised tekkivad? Olen sellesarnaseid näinud ka teiste vanemate inimeste näol ja kaelal jm. Kuivõrd sageli on need nn halvaloomulised ja milles see halvaloomulisus avaldub? Kui ohtlikud nad on ? Kas oleks õigem ikkagi selline enne ära opereerida kui ta liiga suure pindala enda alla võtab? (ja koorikut moodustama hakkab)Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Küsite, et miks tekivad vanemaealistel nahale kasvajataolised moodustised. Arvatavasti on tegemist päris mitmete põhjustega, neist nii mõnedki veel teadlastele tundmatud. Üheks nahakasvajate teket soodustavaks faktoriks on kindlasti kogu elu jooksul saadud summaarne ultraviolettkiirgus e. päevitus. Kuna päikese kahjulikust toimest on väga palju räägitud, jääb üle loota, et meie uued põlvkonnad lauspäevitamise küsimuses enam ei eksi ja seetõttu oma elu jooksul puutuvad märksa vähem kokku ka nahakasvajatega.

Halvaloomulisi nahakasvajaid võrreldes healoomulistega on oluliselt vähem. Neist kõige kiirema kuluga on melanoom, mille tunnustest on palju juttu olnud ajakirjanduse veergudel. Kindlasti leiate oma küsimusele, missugused näevad välja halvaloomulised nahakasvajad, vastuse mõnest populaarteaduslikust tervise käsiraamatust. Kuid kõige lihtsam on tekkinud nahamoodustisi näidata perearstile või ükskõik millisele arstile ,kelle poole kasvõi mõnes muus küsimuses pöördutakse. Teie põsel oleva moodustise suhtes olete ju erialast konsultatsiooni saanud.

S.Liiv

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

vistrikud ja muud moodustised nahal...

Tere! Olen 24 aastane noormees. Käisin nooremallohvitseride kursusel ja kursuse lõpu poole tundsin nahal sügelust. Algul mõtlesin, et on kirbud, tekkisid punased punnid kintsudele ja kõhule. Aga ma ei ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kõige õigem oleks pöörduda nahahaiguste arsti vastuvõtule, sest Teie poolt antud kirjelduse põhjal võin arvata, et lisaks algselt olnud lööbele võib olla lisandunud ka pindmine naha mädapõletik. Teile ...

Loe edasi

Nahakäsnad e. papilloomid

Tere! Mul on nahal palju nahakäsnasid e. papilloome (sünnimärgi moodi moodustised), tahaksin teada, kas need saab/peab ära eemaldama ja kas näiteks nabast saab ka neid eemaldada?

Vastas dr Sirje Liiv

Soovitan selle küsimusega pöörduda mõne erasüsteemis töötava ja elektrokoagulatsiooni valdava nahaarsti poole, kes protseduurieelsel konsultatsioonil ka kõigile neile küsimustele vastab.

Loe edasi

kondüloomid


Tere!
Mul diagnoositi kondüloomid ja saan ka ravi. Mida ma edaspidi peaksin oma elus seoses nendega silmas pidama? Eriti mis puudutab seda, et ma kedagi ei nakataks!

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Teravad kondüloomid on nahal esinevad healoomulised moodustised, mis tavaliselt alluvad väga hästi ravile. Nagu iga viirushaigus, võivad ka teravad kondüloomid korduda. Kui nahal vastavaid moodustisi ...

Loe edasi

kasvataolised moodustised nahal

4a.tütarlapsel on nahal sellised kasvajataolised moodustised,mille kohta ütles Kesklinna Laste Polikliiniku nahaarst,et need on "molluskid"(mitte soolatüükad).Kord on neid juba külmutatud,kuid nad tulevad ...

Vastas dr Sirje Liiv

Molluskid on nakkushaigus. Haigus kipub kergesti levima lastekollektiivides ja basseinides. Molluskid tuleb nahalt ükshaaval eemaldada, et ei toimuks nende laialikandumist lapse enda nahal ega ka teistele ...

Loe edasi

Sünnimärgid ja kasvajataolised moodustised

Tere,

Kas sünnimärkide, papilloomide jmt. eemaldamiseks tuleb pöörduda nahaarsti voi kosmeetiku juurde?
Kuhu peaks pöörduma kapillaarilaiendite eemaldamiseks jalgadelt?

Airi

Vastas dr Sirje Liiv

Peaksite pöörduma nahaarsti poole, kes tegeleb elektrokoagulatsiooniga. Ka jalgadel olevate konkreetsete kapillaarilaiendite kohta küsige nõu temalt. Kuid sünnimärkide eemaldamisega tegeleb ennekõike ...

Loe edasi

kasvajalised moodustised nahal

Olen 56 aastane naine. Vasaku kaenlaaluse taga on hakanud märku andma eluaegne väike pruun nahanäsa. Segab pesemisel ja kuivatamisel.
Vajan konsultatsiooni ja ise arvan, et selline moodustis tuleks ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kui soovite tulla Elite erakliinikusse ja olete Tartu haigekassa poolt kindlustatud, siis visiiditasu on 140 EEK. Lõikuse hinda ei oska enne öelda, kui olen moodustist näinud.

Loe edasi

Kondüloomid

Kuidas diagnoositakse kondüloome, milline on efektiivseim ravi ja kuidas mõjutab see haigus järglaste saamist, mõtlen siin seda, et kui haigus on varajases staadiumis avastatud ja ravitud?

Kuidas ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Marko!
Loomulikult on võimalik ka endal ise teravaid kondüloome diagnoosida kui teada kuidas nad täpselt välja näevad.
Aga loomulikult pole mitte igasugused moodustised nahal teravad ...

Loe edasi

moodustised lapse nahal

Mu 6 aastasel tütrel tekkis ca pool aastat tagasi põse-kaela piirkonda nahale väike 1 mm läbimõõduga läbipaistev moodustis (nahast kõrgem). Nüüd on see juba 5-6 korda suurem, läbipaistmatu ja punane. Lisaks ...

Vastas dr Sirje Liiv

Ilma nägemata on midagi raske õelda. Võiksite pöörduda dr.Vahlbergi poole, kes võtab vastu Naha-ja suguhaiguste Haiglas Hiiu 39. Info tel.6706829 ja reg.6706829.
S.Liiv

Loe edasi

halvaks läinud näsad nahal

Tere,

Pöördun Teie poole järgmise probleemiga. Mul on tagumiku vahel naha peal juba mõnda aega mingid näsad, üks ca 3 cm pärakust, teine ca 6 cm. Näsad on nahavärvi, mingi poole cm kõrgused ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Pean ütlema, et see on valehäbi, mida tunnete. Pärakupiirkonnas ja tuharavahes võib esineda mitmeid nahahaigusi, seetõttu on oluline nahaarsti konsultatsioon, et saada täpne diagnoos ja sobiv ravi.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi